Darmowe programy

Creative Commons BY SA

Uwaga: zamieszczone na tej strony programy udostępniam na licencji Creative Commons uznanie autorstwa - na tych samych warunkach (CC BY-SA). Uznanie autorstwa oznacza nieusuwanie zapisów o moim autorstwie oraz danych kontaktowych w kodach źródłowych programów.

Konwenter polskich liter

Stary i już nie rozwijany program napisany w języku C, służący do konwersji polskich liter w plikach tekstowych. Obsługuje on 4 strony kodowe: Latin II (strona kodowa 852 MS-DOS), Mazovia, strona kodowa 1250 Windows oraz standard iso-8859-2. Plik konw.zip zajmuje 97,9 KB i zawiera: źródła w języku C oraz pliki wykonywalne (*.exe dla systemu MS-DOS, powinny też działać z linii poleceń w różnych odmianach MS Windows) uzyskane za pomocą kompilatorów Turbo C i GCC z pakietu DJGPP.

Makro w Excelu

Makro programu MS Excel umożliwiające przekształcanie dwuwymiarowej tablicy liczb, której pierwszy wiersz zawiera ciąg wartości zmiennej X, pierwsza kolumna - Y, a reszta tablicy - odpowiednie wartości Z (zależne od X i Y), na trójkolumnową tablicę (X, Y, Z) i odwrotnie. Jest przydatne przy tworzeniu i edycji wykresów pseudo-trójwymiarowych np. w programie SigmaPlot. Plik Excela z makrem i przykładowymi dwoma arkuszami.

Wyszukiwarki dla Firefoksa i Internet Explorera (od wersji 7) w formacie OpenSearch

Wyszukiwarka danych teleadresowych w Politechnice Śląskiej

Strona przeszukiwania: telekom.polsl.pl/szukaj (tylko po nazwisku), opis w formacie OpenSearch (XML), zainstaluj wyszukiwarkę w przeglądarce.

Przeszukiwarka serwisu Ruchu Światło-Życie (Oazy)

Strona przeszukiwania: www.oaza.pl/szukaj.php, opis w formacie OpenSearch, zainstaluj wyszukiwarkę w przeglądarce.