do strony «rożności»

Oczyszczająca bajka o księżniczce i twardości materiałów

zamek (5 KB)

Pewnego razu, dawno, dawno temu żył sobie król. Król miał piękną córkę, księżniczkę. Ale mieli jeden duży problem: wszystko, czego dotknęła się księżniczka, stawało się miękkie. Wszystko jedno co: metal, drewno, plastik - czegokolwiek dotknęła, rozpuszczało się.

Z tego powodu król martwił się okrutnie. Nikt nie chciał poslubić księżniczki. Zmartwiony król zastanawiał się, kto chciałby pomóc jego córce. Wezwał więc najtęższych czarowników i magików. Stary czarnoksiężnik poradził królowi: Jeżeli Twoja córka dotknie czegoś, co nie stopi się w jej rękach, będzie uleczona. Król, słysząc te słowa, bardzo się ucieszył. Nastepnego dnia ogłosił orędzie: Każdy mężczyzna, który przyniesie jakiś przedmiot, który w rękach księżniczki się nie rozpuści, będzie mógł ją poślubić i zostanie następcą tronu.

Trzech młodych książąt podjęło wyzwanie.

Pierwszy przyniósł kawałek twardego tytanu. Ale kiedy tylko księżniczka wzięła metal w swoje ręce, ten rozpuścił się jak podgrzany wosk. Książę odszedł zmartwiony.

Drugi książę przyniósł ogromny diament, wiedział bowiem, że diament jest najtwardszy na świecie. Ale kiedy tylko księżniczka wzięła diament w swoje ręce, ten rozpuścił się jak sopel na wiosnę. Ten książe też odszedł jak niepyszny.

Wtedy zjawił się trzeci książę. Powiedział do księżniczki: Włóż rączkę do mojej kieszeni i zgadnij, co tam jest. Księżniczka zrobiła, co powiedział, i zaczerwieniła się. Poczuła coś bardzo twardego. Trzymała to w ręku. I to coś się nie rozpuściło!!!

Ucieszył się stary król. Ucieszyli się także wszyscy mieszkańcy królestwa. A trzeci książę ożenił się z księżniczką, a potem żyli długo i szczęśliwie.

Co książę trzymał w kieszeni? Pokaż odpowiedź.

do strony «rożności»